Seks nye til Novacare: «Høy etterspørsel etter flinke folk»
Joanna Gaudyn, David Bakke, Tomas Sandli Johnsen, Erik Heggeland, Heidi Nicoline Bjørnsdottir og Kurt Lekanger starter i Novacare denne høsten.
– Vi merker fortsatt høy etterspørsel etter flinke folk som kan kombinere teknisk dybde med forretningsforståelse, sier CTO Tomas Hensrud Gulla i Novacare i en inn/ut-melding til kode24.
Konsulentselskapet Novacare kan nemlig melde om hele seks nyansettelser denne høsten, og er nå oppe i 33 ansatte totalt.
– Vi ønsker å være et miljø hvor utviklere får jobbe med moderne teknologi, men også har tid og rom til å dele kunnskap og skape noe sammen, og ikke minst ha det gøy på jobb, sier Gulla.
– Derfor betyr det mye for oss å få inn folk med både erfaring, engasjement og godt humør.
Fire nye seniorer
Her er de fire nye seniorutviklerne:
- Joanna Gaudyn (37): Som tidligere omtalt på kode24 er hun Novacares nye seniorutvikler og lowcode-utvikler, med erfaring fra Appfarm, og sist fra en stilling hos
Braver. «Utenfor jobb finner du henne gjerne med en bok, og sine to katter i fanget» melder Novacare.
-
David Bakke (33): Har en bachelor i informatikk fra NTNU og seks års erfaring fra konsulentbransjen. Han kommer sist fra Yne. «Han liker å kombinere kreativitet og teknologi, også på fritiden hvor han driver med foto, trearbeid og musikk.»
Tomas Sandli Johnsen (37): Har lang erfaring som teamlead og teknisk ansvarlig, spesielt opptatt av å finne gode bruksområder for KI, og kommer fra en stilling som seniorkonsulent i Enso. «Når han ikke koder, finner du ham i hjemmestudioet, der han lager elektronika-musikk.»
Kurt Lekanger (56): Som tidligere omtalt på kode24 går eks-kode24-journalisten Kurt til Novacare for å jobbe mye med hodeløse CMS-er som Sanity, og rammeverk som Next.js og Astro. Har bakgrunn som teknologijournalist i blant annet Tek.no, Digi og sist kode24. «Kurt har lang erfaring, og skrev bl.a. kurs i 6510-assembly for Commodore 64 på 1980-tallet, og har siden holdt kodeferdighetene ved like ved siden av journalistjobben.»
Ny e-handel-sjef og prosjektleder
Novacare ansetter også disse to:
- Erik Heggeland (42) som "Head of Commerce": Har jobbet på kundesiden innen e-handel siden 2006, har vært med på å bygge opp flere store nettbutikker, særlig innen sportsbransjen, og kommer sist fra rollen som "Ecommerce Manager" i Sport Holding. Har erfaring med alt fra teknologi og betalingsløsninger til plattformvalg og strategi, og har jobbet med Omnium/Sanity-kombinasjonen siden 2020. «På fritiden finner du ham gjerne i fjellet, på ski, eller ved grytene, for han elsker å lage mat fra hele verden.»
- Heidi Nicoline Bjørnsdottir (36) som senior prosjektleder: Har mer enn ti års erfaring som prosjektleder fra helse-, IT- og
konsulentbransjen, med bakgrunn som sykepleier og økonom, og har en lang rekke sertifiseringer innen
prosjektledelse og smidig metode. «Når hun ikke leder prosjekter, sykler hun – året rundt.»