Computas ansetter tre utviklere: – Områder som etterspørres av stadig flere 

Computas ansetter Niros Manoharan, Zohaib Butt og Andreas Løyning Vu.

Computas styrker fagmiljøet i Oslo med tre erfarne utviklere, Niros Manoharan, Zohaib Butt og Andreas Løyning Vu.
Publisert

inn/ut 👋

kode24s inn/ut-spalte handler om norske utviklere som får seg ny jobb. Artiklene baserer seg på informasjon fra arbeidsgiveren. Vil dere også være med? Send oss en inn/ut-melding!

Computas melder om tre nye utviklere: 

Niros Manoharan, Zohaib Butt og Andreas Løyning Vu.

– Niros, Zohaib og Andreas sin kompetanse og erfaring innen avanserte dataplattformer, KI, moderne systemutvikling og skyteknologi er områder som etterspørres av stadig flere kunder. Vi er glade for å kunne styrke fagmiljøet vårt ytterligere med dem på laget, sier administrerende direktør i Computas, Trond Eilertsen.

Niros Manoharan til KI-avdeling

Utvikler Niros Manoharan blir en del av Computas' KI-avdeling. Han har over ti års erfaring som Data Engineer og Data Scientist, og har jobbet med omfattende data- og analyseprosjekter for virksomheter som Oslo Kommune, NG Group og Aker Solutions.

– Jeg ønsket å jobbe i et sterkt fagmiljø med interessante og utfordrende prosjekter, samtidig som jeg får utviklet meg videre innen data og AI, sier Niros om motivasjonen for å begynne i Computas.

Gjennom karrieren har Niros spesialisert seg på design og utvikling av moderne dataplattformer, skyløsninger og kunstig intelligens. Han har også hatt roller som Tech Lead og Team Lead, med ansvar for tekniske veivalg, arkitektur og ledelse av utviklingsteam.

Zohaib Butt til kode og infrastruktur

Zohaib Butt starter i avdelingen for kode og infrastruktur. Han har syv års erfaring som utvikler og konsulent, og kommer sist fra CGI Norge. Der jobbet han på prosjekter for blant annet Oslo Universitetssykehus og Statens Vegvesen.

Zohaib har bred kompetanse innen systemarkitektur, fullstack-utvikling med Java, Spring Boot og React, samt DevSecOps, CI/CD og kunstig intelligens.

– Jeg gleder meg til å bli en del av det sterke fagmiljøet, bli kjent med nye kolleger og komme i gang med spennende prosjekter, sier Zohaib.

Andreas Løyning Vu til Azure og .NET

Andreas Løyning Vu startet i Computas i juni som en del av Azure & .NET-miljøet som jobber med utvikling av løsninger for både offentlig og privat sektor.

Han har erfaring fra Skytech Control, Bouvet og Riverty, og har særlig jobbet med modernisering av eksisterende systemer og utvikling av API-er.

– Det som motiverte meg var muligheten til å utvikle meg faglig, jobbe på spennende prosjekter og bli en del av et hyggelig arbeidsmiljø, sier Andreas.

Han har et særlig engasjement for videreutvikling og modernisering av legacy-applikasjoner, API-design og observability, fagområder som blir stadig viktigere i takt med at virksomheter moderniserer sine digitale løsninger. Fra september går han inn i oppdrag hos en av Computas' største kunder i offentlig sektor.

Foretrekk oss i Google Discover

Ved å legge oss til som foretrukket kilde i Google vil du blant annet få opp flere av sakene våre i Google Discover. Tusen takk for støtten!

Foretrekk oss 😻
Bygget med Labrador CMS