Løser utfordringer hos Kreftforeningen

Det er mye spennende i vente i Bouvet i sommer. Studententene løser utfordringer hos Kreftforeningen, UD og Stavanger universitetssjukehus. 

Fem studenter skal jobbe i Bouvet i Bergen i sommer.
Publisert

inn/ut 👋

kode24s inn/ut-spalte handler om norske utviklere som får seg ny jobb. Artiklene baserer seg på informasjon fra arbeidsgiveren. Vil dere også være med? Send oss en inn/ut-melding!

I år har Bouvet signert rundt 30 nyutdannede konsulenter som starter i august, i tillegg til noen som allerede har startet.

Før det skal 40 studenter få teste konsulentlivet gjennom Bouvet sitt sommerjobbprogram hvor de får jobbe med reelle prosjekter for Bouvet sine kunder. 

I år er det Kreftforeningen, Utenriksdepartementet, Stavanger Universitetssykehus, Highsoft AS, Lyse, Blu Empowered by KAEFER, Viking Fotball, Wenn Property, Husbanken og Stavanger konserthus IKS studentene jobber for. 

Jobber for Kreftforeningen

En tverrfaglig gruppe jobber med Husbanken, med et konsept kalt Boligkompasset. Det er et digitalt verktøy som hjelper eldre å kartlegge boligen sin og bevisstgjøre dem om hva som bør tilrettelegges eller hva som må tenkes på for at de skal kunne bo hjemme lenger. 

En annen gruppe bestående av to utviklere og en designer jobber med et prosjekt for Kreftforeningen. Her skal de lage en digital løsning som gjør det enklere og tryggere å koble mennesker som har kreft tett på livet med relevante likepersoner. En likeperson er et medmenneske med egen erfaring med kreft som syk eller pårørende, og kan tilby støtte i en vanskelig situasjon. 

Vi bistår også Stavanger universitetssjukehus med et sommerprosjekt der to studenter utvikler en ny digital investeringsprosess i Microsoft 365. Målet er å gjøre prosessen for innmelding av mindre og mellomstore investeringer i bygg og medisinsk-teknisk utstyr mer brukervennlig, transparent og sporbar fra innmelding og prioritering til visualisering og godkjenning. Løsningen bygges i Power Platform og tilpasses sykehusets eksisterende M365-plattform.

En langsiktig investering i kompetanse

– Flere selskaper snakker nå om å ikke ansette unge og nyutdannede. Det kommer ikke vi til å slutte med. Gjør vi det, risikerer vi at både selskapet vårt og bransjen som helhet stagnerer. Dagens juniorer er morgendagens seniorer, sier Per Gunnar Tronsli, administrerende direktør i Bouvet. 

 

Tronsli trekker frem tverrfaglige team som en nøkkel til å få dette til, og som en fordel ved å være i Bouvets størrelse. Ved å kombinere erfarne utviklere med nye utviklere, ønsker Bouvet å sikre kontinuerlig kompetanseutvikling.

 

Bouvet-gjengen i Rogaland.
Bouvet-gjengen i Oslo.

Foretrekk oss i Google Discover

Ved å legge oss til som foretrukket kilde i Google vil du blant annet få opp flere av sakene våre i Google Discover. Tusen takk for støtten!

Foretrekk oss 😻
Bygget med Labrador CMS